الگو مانتو ساده خانم عمرانی

الگو مانتو ساده خانم عمرانی

الگو مانتو ساده خانم عمرانی

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو ساده خانم عمرانی

   در الگو مانتو ساده خانم عمرانی به طراحی یک مانتوی جلو باز می پردازیم . پس ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد دلخواه کشیده و پنس زیر سینه را آزاد می گذاریم ولی برای تنخوری بهتر پنس پهلو را لحاظ میکنیم .یعنی دوریز میکنیم.
   در ادامه از گوشه گردن ۱ سانت داخل شده Aمینامیم و این نقطه را رویCF طوری وصل میکنیم که در اصلاح خیاطی کور شود .این مدل نیازی به جادکمه ندارد. چون در آموزش از الگوی کوچک استفاده میشود قسمتی که رویCFکور میشود روی کمر افتاده ولی در الگوی اصلی در نواحی کارو وسینه کور میشود پس لقی ۱ سانتی میگیریم لقی حلقه آستین را نیز (۱_۲)سانت میگیریم .
در ادامه برای سجاف از سرشانه لبه مانتو (۵_۷)سانت داخل شده و بهم وصل میکنیم و روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم.

الگو مانتو ساده خانم عمرانی

   در مرحله بعد خط آکاردمان را قیچی کرده و یک فضای (۶_۸)سانتی افقی ایجاد میکنیم که این فضا سازی در موقع دوخت به شکل پیلی۳_۴سانت رو به پایین تا میشود .در ادامه همین فضا سازی را برای خط زانو نیز انجام میدهیم .
برای چین روی پیلی زانو اندازه خطBC را گرفته ونواری به عرض دلخواه برای چین وطول(۲_۲/۵)برابر میگیریم و همزمان با دوخت پیلی چین را نیز میدوزیم .
   برای الگوی پشت نیز الگو را کشیده با قد دلخواه و پنس پهلو دوریز و پنس زیر سینه را آزاد می گذاریم.و سجاف یقه پشت را نیز بعد از ۱ سانت گشادی یقه میکشیم .️برای آستین نیز الگو را کشیده و تمام اندازه ها را کنترل میکنیم طوری که کاپ آستین ۱سانت بزرگتر از حلقه باشد برای خورد آستین .

الگوی مانتو ساده خانم عمرانی

   در ادامه برای طراحی آستین از خط آرنج ۲ سانت بالاتر رفته و قیچی میکنیم آستین دوقسمت میشود ادامه طراحی روی قسمت ۲ انجام میشود .(۵_۷)سانت اضافه میکنیم برای ریزش آستین و بعد از دوطرف خط زیر آستین ۵ سانت اضافه میکنیم وبه سمت نقاطMNصفر میکنیم .
   از پایین آستین (۶_۸)سانت بالا رفته و محل کش دوزی را مشخص میکنیم تا با دوخت کش آستین به سمت بالا کشیده شود ورزش قسمت پفکی ایجاد شود .در ادامه برای حلزونی قسمت برش دار آستین از خط بالای الگوی شماره ۲ ۸ سانت پایین آمده و روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم واین قسمت را ۶ قسمت کرده وبرای هر خط اوزمان ۲ سانتی میدهیم .وری که اوزمان در انتهای هر خط صفر شود .
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد