bahman

الگو شلوار زنانه ساده

الگو شلوار زنانه ساده

الگو شلوار زنانه ساده

الگو شلوار زنانه ساده

   در این مقاله آموزش رسم الگو شلوار زنانه ساده را داریم . اندازه های مورد نیاز برای این شلوار: دور کمر، دور باسن بزرگ، قد شلوار، دمپا می باشد و مقدار پارچه مورد نیاز هم دو قد + ۲۰ سانتی متر پارچه عرض ۹۰ یا یک قد + ۱۰ سانتی متر پارچه عرض ۱۵۰ است . پارچه عرض ۱۵۰ را طوری تا کنید که ترکی ها روی هم قرار بگیرد و دوباره دولای بسته را روی ترکی ها قرار بدید، برای پارچه عرض ۹۰ طوری تا برنید که ترکی ها روی هم باشند و بعد دو عرض مستطیل بدست آمده را روی هم تا بزنید که برای هر دو عرض پارچه چهار لا می شود.
   بالای پارچه ۵ سانتی متر جای کش بزارید، در ادامه اون قد شلوار را علامت بزنید و بعد از اون ۵ سانتی متر  برای جای دوخت دمپای شلوار. عرض کادر هم یک چهارم دور باسن بزرگ + ۴ تا ۱۵ سانتی متر بسته به گشادی.

الگو شلوار زنانه ساده

   برای بلندی فاق برای آقایون یک سوم دور باسن بزرگ و برای خانم ها یک سوم دور باسن بزرگ منهای یک تا ۳ سانتی متر علامت بزنید.بیرون آمدگی فاق برای بچه ها ۳ تا ۴ سانتی متر، خانم ها ۵ تا ۶ سانتی متر و آقایون ۶ تا ۷ سانتی متر.2  سانتی متر از کمر کم کنید و به بیرون آمدگی فاق هلالی وصل کنید.پس می توانید از این الگو برای تمامی اعضای خانواده استفاده کنید.
   برای دمپا یک دوم دمپای دلخواه و + ۲ سانتی متر جای دوخت علامت بزنید و هلالی به بیرون آمدگی فاق وصل کنید.در آخر بعد از برش قسمت چپ و راست شلوار جدا جداست که بعد از دوخت فاق تا زمین هر دو قسمت آنها را از قسمت فاق به هم وصل کنید و دمپا و کش کمر را بدوزید.
الگوی شلوار به همین راحتی آماده شد.
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *