bahman

الگو مانتو بلند کلوش

الگو مانتو بلند کلوش

الگو مانتو بلند کلوش

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو بلند کلوش

   در این مقاله می خواهیم یک الگو مانتو بلند کلوش ساده را آموزش دهیم . در این مدل وقتی الگوی اولیه را کشیدید نیازی به روهمگرد نیست .می توانید از زیب یا قزن استفاده کنید .تمام پنس های لقی یقه حلقه را ببندید. بعد از بستن پنس لقی یقه از گودی گردن دو سانتی متر داخل شذه و یقه را طراحی کنید.
   الگوی بالاتنه را می توانید روی خط کمر در جلو و پشت برش دهید .می توانید 3 سانتی متر پایین تر از خط کمر برش دهید .این برش سلیقه ای هست و ثابت نیست.
یقه ی فرنچی را طراحی کنید.

الگو مانتو بلند کلوش

   توجه کنید که برای دامن این مدل چند راه وجود دارد.اول اینکه از الگوی کلوش استفاده کنید و برای چین دور کمرش اندازه ی کمر را 3 الی  5 برابر کرده سپس جواب را تقسیم بر 3 کنید.می توانید از دو کلوش استفاده کنید یعنی دو تا دامن کلوش را برش بزنید و کنار هم قرار دهید.و راه اخر مدل مستطیلی هست که یه مستطیل به اندازه ی 3 برابر کمر در عرض قد دامن برش بزنید و کمر  را چین بدهید . در این روش میزان پارچه کمتر است. البته نوع برش کلوش ایستایی جالب تری نسبت به مستطیلی دارد.همین طور که می دانید دامن های بلند پر چین می تواند قد شما را بلند تر نشان دهد.

الگوی مانتو بلند کلوش

   متراژ پارچه در این مدل برای نوع کلوش 6 متر حریر طرح دار و در مدل مستطیلی 3 متر و نیم می باشد. برای طراحی مانتو ها با مدل های دیگر می توانید از کتاب الگوسازی به روش مولر و پسران برای مانتو و پالتو استفاده کنید . این کتاب به شما کمک می کند که به راحتی انواع الگو ها را طراحی کرده و از خیاطی لذت ببرید و آن را به صورت خودآموز یاد بگیرید.
کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *