الگوهای آماده لباس(زیر گروه مقالات), مقالات

الگو لباس مجلسی ایرانی

الگو لباس مجلسی ایرانی
پیشنهاد از طریق پیامک

الگو لباس مجلسی ایرانی

   در الگو لباس مجلسی ایرانی به طراحی یک مدل ساده و زیبا می پردازیم. مقدار پارچه برای این مدل  ۱.۸۰ با پارچه های کشی بهتر میشود ولی کرپ هم برای این مدل بد نیست. حالا الگوی اولیه را بکشید پنس های سرشانه و یقه را ببندید.قد لباس را تا زانو پایین بروید.
   یقه را ۱.۵ سانت از کنار گردن نقطه1 .۲ سانت از وسط جلو باز کنید نقطه ۲ .1 تا ۲ هلال یقه.از ۲ حدود ۵ سانت پایین رفته و۳ را علامت بزنید .از ۳ حدود یک سانت بالا و۲ سانت به چپ برید و ۴ را علامت بزنید .از ۲ به ۴ و سپس به ۳ هلال کنید مثل اشک.الگوی جلو را برش عصایی کنید .از کارور نقطه ۴ تا ۵ نوک پنس جلو.

الگو لباس مجلسی ایرانی

   از کمر الگو برش بزنید ۶ تا ۷.پنس جلو را از پهلو رد کنید نقطه ۸ تا ۱۰.از ۷ به اندازه( ۷.۸ )به راست بروید .از ۹ نیز به اندازه (۹.۱۰)به راست بروید .از ۱۱ حدود ۵ سانت به چپ بروید و ۱۲ را علامت بزنید .از ۱۱ حدود( ۱۵ تا ۱۷ سانت) بالا رفته ۱۳ را علامت بزنید.قد ۹ تا ۱۳ کمتر از ۱۸ نباشد .از ۱۲ ۵ سانت پایین برید و ۱۴ را به (۱۲ .۱۳ .۱۰) هلال کنید مثل تصویر. از پهلوی لباس ۳ سانت داخل شوید و ۱۵ را به ۱۴ وصل کنید.15 را به ۱۰‌وصل کنید .
   در الگوی پشت یقه را ۱.۵ سانت باز کنید ۱۶ و هلال یقه را بکشید.از ۳ سانت بالای کارور نقطه ۱۷ را به سر پنس پشت ۱۸ برش عصایی بکشید.از ۱۹ تا ۲۰ برش از کمر بزنید.در قسمت پایین لباس از پهلو ۳ سانت داخل رفته و ۲۱ را به باسن وصل کنید تا دامن حالت خمره ای بگیرد.

الگو لباس مجلسی

الگوی استین ساده و تنگ را بکشید و از قد ۷ تا ۸ سانت کوتاه کنید.
الگوی یقه
۱ تا ۲ =دور هلال گردن الگو
۱ تا ۳ =یک سوم(۱تا۲)
۲ تا ۴ =۲سانت
۱تا۵=۳سانت
۴تا۶=۳سانت
۶تا۷=۱.۵. قسمت هاشور خورده دور ریز میشود.
   قسمت های اضافی الگو را چیدم از وسط پشت به لباس زیپ بدهید.در قسمت یقه جلو اول سجاف و یقه را بدوزید سپس نقطه ۲ را محکم کوک بزنید .یقه از پشت دولای باز هست و قزن می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *