bahman

الگو مانتو جلو باز

الگو مانتو جلو باز

الگو مانتو جلو باز

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو جلو باز

   در مقاله ی امروز قصد داریم به رسم الگو مانتو جلو باز بپردازیم . این مدل مانتو گزینه ی مناسبی برای فصل تابستان است. ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد با قد تا زانو میکشیم و پنس ها را آزاد می گذاریم و از گونه یقه به انداز۵۰_۶۰سانت صاف وافقی به راست میرویم و Aمینامیم.
در مرحله بعد از لبه ی الگو به اندازه (۵۰_۶۰)سانت براست میرویم وBمینامیم واز AبهBوصل میکنیم .این قسمت قسمت آبشاری یقه است.
در ادامه کار یک لقی (۱_۲)سانتی برای حلقه آستین میگیریم .

الگو مانتو جلو باز

   در مرحله بعد از گوشه گردن نقطهC  به شکل صاف تا خط آکاردمان پایین میاییم این قسمت رنگی روی الگو روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم و موقع دوخت بین درز سرشانه و حلقه آستین قرار میدهیم.این قیمت یک لا برش میشود وفقط لبه دوزی میشود.در ادامه برای بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده و پنسها را آزاد می گذاریم و نیازی به طراحی دیگری ندارد به همین سادگی وزیبایی .
   برای طراحی آستین نیز الگوی اولیه آستین را با قد تا ساعد میکشیم واز لبه (۳_۴)سانت بالا رفته و برش میکنیم این قسمت به اندازه دور ساعد+۶۰سانت میشود که موقع دوخت هر طرف ۳۰ سانت کنار گذاشته و قسمت اضافی به لبه وصل مچی دوخته میشود .

الگو مانتو جلو باز ساده

برای چین قسمت وصل مچی از دوطرف خط درز آستین به اندازه (۳_۵)سانت خارج شده وبه بالا وصل میکنیم.
   برای این مدل چون یقه حالت آبشاری دارد و ریزش دارد و داخل پارچه نیز مشخص می شود می توانید از پارچه های دورو استفاده کنید برای زیبایی بیشتر. نکته ی خیلی مهمتر این که شما عزیزان برای وصل قسم مچی بهتره اول استین رو چند تا پیلی مقابل بهم بدید بعد بیاید مچی یا رکاب لب استین رو بدوزید. جنس حریر و کرپ حریر مناسب این مدلهاهستند.حریر رو بعنوان روی کار میتونید در مراسمات استفاده کنید.
کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *