bahman
الگو مانتو فون

الگو مانتو فون

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو فون

   در این مقاله با الگو مانتو فون بسیار ساده آشنا می شوید .ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد دلخواه کشیده و پنسها پهلو و سینه آزاد است و از لبه مانتو ۵ سانت خارج شده وبه کف حلقه ختم میکنیم.
کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی
   در ادامه برای جادکمه سرخود باید (۵_۶)سانت به cfاضافه کنیم که از این مقدار اضافه شده نصف آن به عنوان سجاف سرخود به داخل تا میشود .
   در مرحله بعد از cfسرشانه ۵ سانت داخل شده وبه شکل هلال بسیار تمیز طوری که طول قسمت طراحی شده در تمام قسمتها برابر ۵ سانت باشد می کشیم این قسمت از الگو جدا میشود ودو لا یکی خود یقه ویکی سجاف برش میشود .

الگو مانتو فون

   برای طراحی قسمت رگلان ۱/۳   پایینی یقه خطABرا را به ۱/۳ حلقه آستین وصل میکنیم و فاصله نقطه BCرا به ۴ قسمت تقسیم کرده و برای هر خط اوزمان ۳ سانتی به سمت گردن میدهیم این اوزمانها موقع دوخت به چین یکطرفه تبدیل میشوند .
برای بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده وپنسها پهلو و زیر سینه را آزاد گذاشته واز لبه مانتو ۵ سانت خارج شده وبه کف حلقه وصل میکنیم .
   در ادامه برای بالاتنه پشت نیز مانند جلو از سرشانه وCB۵ سانت داخل شده و بهم وصل میکنیم و۱/۳ خطMNرا از پایی پیدا کرده وبه۱/۳ حلقه آستین وصل میکنیم .

الگو مانتو فون بلند

   در ادامه کار فاصله NLرا ۴ قسمت کرده وبه هر خط اوزمان ۳ سانتی میدهیم .برای الگوی جلو وپشت بالاتنه قسمتهای رنگ شده تصویرت را برش کرده وبرای طراحی آستین نگه می داریم .
طرح الگوهای قسمت جلووپشت
   در این مرحله الگوی آستین را کشیده و کنترل میکنیم واز لبه آستین ۵ سانت بالا رفته برای مچی قیچی میکنیم که این قسمت باید برابر دور مچ+۴سانت باشد و روی دولا برش میشود .
در ادامه ی قسمت وصل مچی از هر طرف۴سانت خارج شده وبه دوطرف خط ختم میکنیم برای چین در قسمت وصل مچی .

الگوی مانتو فون

   در ادامه کار برای طراحی آستین رگلان الگو را از روی خط وسط راستا قیچی کرده و قسمت رنگی که از الگوی بالاتنه جلو داشتیم را در قسمت کاپ آستین به الگوی آستین میچسبانیم طوری که فاصله هلال گردن تا امتداد خط راستای آستین (۴_۵)سانت شود .
   در مرحله بعد برای طراحی آستین مانند جلو قسمت رنگی برش شده در بالاتنه پشت را از قسمت یقه با فاصله (۴_۵)سانت از امتداد خط راستای آستین به الگوی پشت آستین میجسبانینم .این آستین در قسمت خط راستای آستین دارای درز است .
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *