bahman

الگوی مانتو ژورنال

الگوی مانتو ژورنال

الگوی مانتو ژورنال

پیشنهاد از طریق پیامک

 الگوی مانتو ژورنال

   با رسم الگوی مانتو ژورنال در خدمت شما هستیم .برای طراحی مدل امروز ابتدا الگوی بالاتنه را با قد دلخواه کشیده و پنس زیر سینه را لحاظ نمی کنیم و آزاد در نظر می گیریم اما برای تنخوری بهتر مانتو می توانیم پنس پهلو را در الگو در نظر بگیریم .
کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی
   در ادامه کار پنس سرشانه را نیز حذف می کنیم چون مانتو آزاد است نیازی به حجم دهی در سینه ندارد .و از گوشه سرشانه ۱ سانت داخل شده دوریز می کنیم .و از خط سینه (۲۵_۳۰) سانت خارج شده در امتداد خط سینه وAمی نامیم.

الگوی مانتو ژورنال

از نقطه  Aرا به لبه مانتو روی CFسرشانه وصل می کنیم با خط کش بدون هیچ هلالی.
    برای بالاتنه پشت نیز ابتدا الگو را کشیده و پنس زیر سینه را آزاد در نظر می گیریم ولی پنس پهلو را روی الگو می کشیم تا تنخوری بهتر داشته باشیم و از گوشه گردن ۱ سانت الگو را باز تر می کنیم .
   برای سجاف یقه پشت نیز باید ازCB۱۰ سانت واز سرشانه ۷ سانت داخل شده وبهم وصل میکنیم و روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم.سجاف قسمت جلوی یقه نیز بهتر است که از گوشه ی گردن مقدار۷تا۹س و از قسمت قد کاردر لبه مقدار ۵تا۷س داخل و طبق تصویر بهم وصل کنیم.طرح سجاف از گوشه ی گردن درامتداد سرشانه کشیده می شود.

الگو مانتو ژورنال

   در ادامه الگو شماره ۲ را از دو طرف خط آستین ۳ سانت خارج شده وبه آرنج وصل میکنیم وبعد این دو خط را بهم چسبانده و خط وسط آستین را برش میکنیم .
   برای آستین نیز الگو را کشیده و مقدارهای اندازه گیری شده روی بدن کنترل میکنیم و بعد روی الگو را از خط آرنج برش کرده و دو قسمت میشود .
 برای نوارهای کار شده روی آستین و لبه مانتو میتوانید از نوار اریب یا روبان یا یراقهای زیبا استفاده کنید .
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *