bahman

الگوهای لباس های مجلسی

الگوهای لباس های مجلسی

الگوهای لباس های مجلسی

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوهای لباس های مجلسی

   برای تهیه ی الگوهای لباس های مجلسی می توانید از سایت پارس دوک استفاده کنید . برای طراحی این مدل شومیز زنانه هم الگوی بالاتنه را بدون پنس میکشیم برای تن خوری بهتر شومیز میتوان فقط پنس پهلو را در خط کمر لحاظ کرد.
دانلود کتاب آموزش طراحی لباس زنانه
   برای طراحی یقه لباس ازCFوسرشانه ۱-۲سانت داخل شده ویقه را بازتر میکنیم چون یقه را باز کردیم یک لقی ۱سانتی به طول ۹سانت از هلال یقه میبندیم واز CF۱.۵سانت داخل شده واز کارور رویCF۲سانت بالارفته و هلال ملایمی تا نقطه A میکشیم.این قسمت دوریز است.برای بالاتنه پشت مانند جلو فقط پنس پهلو را گشادی یقه ۱-۲سانت انجام میدهیم.

الگوهای لباس های مجلسی

   برای حلزونی دور یقه ابتدا اندازه ABCرا روی الگو گرفته و آن را دو برابر میکنیم چون ABCبرابر نصف یقه ماست نواری به طول ‌‌(دو برابرABC)ضربدر ۲.۵-۳سانت و به عرض۴-۶سانت برش داده این نوار را از وسط تا کرده و با چین سوزنی به دور یقه میدوزیم .
   برای الگوی آستین .آستین ساده را کشیده واز پایین الگو ۲سانت جدا کرده برای طراحی چین لبه آستین و۳سانت دیگر جدا کرده برای مچی این قسمت قیچی شده جدا میشود.و روی دولای باز قرار میگیرد تا حلزونی لبه آستین داخل درز مچی قرار بگیرد.برای چین لبه آستین تکه شماره ۱را(۲.۵-۳)برابر کرده و به عرض۴سانت برش کرده از وسط تا کرده چین کش میکنیم وبین درز مچی قرار میدهیم.(مانند چین یقه)

الگوی لباس های مجلسی

   برای طراحی چین در کاپ آستین و چین در قسمت وصل مچی فاصله ی بین دوخط پهلوی جلو و پشت آستین را به ۶قسمت تقسیم کرده وبه این قسمتها اوزمانهای (۱.۵-۲سانتی)میدهیم که این اوزمانها موقع دوخت در کاپ وقسمت وصل مچی به صورت چین دوخته میشود.
   برای پاپیون جلوی یقه هم میتوان نواری به عرض ۴_۲سانت و طول ۴۰سانت برش کرد واز وسط تا زده و بدوزیم و به شکل پاپیون برای تزیین قسمت یقه استفاده کرد.
 مقدار پارچه مورد نیاز (یک قد آستین ویک قد بالاتنه)کافی است البته برای افراد با اندامی نرمال
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *