الگوهای آماده لباس(زیر گروه مقالات), مقالات

الگو لباس مجلسی با پارچه حریر

الگو لباس مجلسی با پارچه حریر
پیشنهاد از طریق پیامک

الگو لباس مجلسی با پارچه حریر

   در این مقاله به رسم الگو لباس مجلسی با پارچه حریر می پردازیم . برای رسم الگوی این مدل شومیز ابتدا الگوی بالاتنه جلو را میکشیم الگو را تبدیل به الگوی رگالی میکنیم (بدون پنس) با قد تا باسن کوچک٬ برای یقه ۳سانتی نیازی به گشادی یقه نداریم .
برای بالاتنه پشت نیز از الگوی رگالی شده استفاده میکنیم خط CBدر بالاتنه پشت زیپ خور است.
   برای طراحی یقه ابتدا الگوی بالاتنه پشت وجلو را از سرشانه بهم میچسبانیم و فاصله نقطه ی ABCرا انداز زده و یک مستطیل به عرض ۶سانت وطول ABCمیکشیم واین مستطیل را از عرض و طول نصف میکنیم ونقاط R.T.M.Nرا روی الگو مشخص میکنیم.

الگو لباس مجلسی با پارچه حریر

   بعد از این مرحله از نقطه ی Tبه نقطه ی Mواز نقطه ی Rبه نقطه یNبا خط کش وصل میکنیم و برای اینکه تیزی خط خطکش را از بین ببریم نقاط T.Rرا مانند الگو هلال میکنیم خط سبز در الگوی یقه .
   برای طراحی قسمت آویز شده از یقه ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد تا ران میکشیم و بعد از CFروی نقطه Zبه صورت هلال به نقطه Xروی خط پهلو و باسن کوچک میکشیم .
   بعد از این مرحله هلال یقه را به سه قسمت تقسیم میکنیم واین دو نقطه علامت زده صاف وعمود به خط هلال لبه ی الگو وصل میکنیم و برای هر برش که با قیچی علانت زده ایم یک اوزمان ۱۰ سانتی از یقه تا لبه ی لباس میدهیم که در موقع دوخت این اوزمانها به سمت پهلو خوابانده میشوند.

الگوی لباس مجلسی با پارچه حریر

   برای طراحی آستین این مدل شومیز از الگوی آستین ساده با قد سه ربع استفاده میکنیم که در قسمت های کاپ ٬آرنج٬و ساعد مقدارهای اندازه زده روی بدن ٬روی الگو کنترل میشود تا تبدیل به آستین شمشیری شود.
برای پاپیون تزیینی در یقه ابتدا مستطیلی به اندازه ی ۲۰در۱۴ سانت برش کرده دوطرف پارچه دوخته شود وبا نوارهمرنگ پارچه با اندازه آویز دلخواه از وسط جمع میشود .وبعدبه گوشه ی گردن یکسمت دوخته بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *