bahman

الگوی تونیک اسپرت

الگوی تونیک اسپرت

الگوی تونیک اسپرت

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوی تونیک اسپرت

   با رسم الگوی تونیک اسپرت همراه ما باشید. این الگو بسیار ساده می باشد. برای شروع ابتدا الگوی بالاتنه باقد تا باسن کوچک .امابهتره همون قد لباس که باسن بزرگ هست رو در نظر بگیریم.اونم بدلیل قد فرد هست را میکشیم و پنس چیدنی پهلو را هم سلیقه ای می باشد.درصورت تمایل میکشیم اما پنس زیر سینه یا پنس دوختنی را نمی کشیم وآزاد میگذاریم .
دانلود کتاب آموزش طراحی لباس زنانه
   در مرحله ی بعد از جلوی یقه cf(۳-۴)سانت پایین آمده وAمینامیم از طرف سرشانه نیز (۳-۴)سانت داخل شده وBمینامیم این دو نقطه را بهم وصل کرده ویک لقی (۷/.-۱)سانتی از گودترین قسمت یقه میگیریم .

الگوی تونیک اسپرت

   نکته این لقی برای خوش فرم شدن تکه ای از یقه است که با مروارید تزیین شده است در غیر اینصورت چون یقه چین دار است نیازی به لقی ندارد.
   در مرحله ی بعد لقی حلقه آستین را گرفته و از یک سوم بالایی هلال گردن به سمت cfسه خط به سمت نوک پنس سینه میکشیم و این سه خط را قیچی میکنیم و پنس سرشانه ولقی حلقه را بسته تا این پنسها به این برش های هلال یقه منتقل شوند.
در مرحله بعد برای بالاتنه پشت فقط پنس زیر سینه را آزاد میگذاریم وپنس پهلو را لحاظ میکنیم به همین سادگی.
طراحی آستین شومیز
برای این آستین الگوی اولیه آستین را کشیده اما دور مچ را در نظر نمیگیریم یعنی لبه آستین همون عرض کادر آستین است .

الگوی تونیک

   از لبه ی آستین (۴-۵)سانت بالا رفته وقیچی میکنیم و(۴-۵)سانت دیگر بالا رفته این قسمت خط افقی را به شکل نقطه چین میکشیم که روی پارچه انتقال داده واز این قسمت آستین تا میشود واز زیر روی این خط لیفه دوخته شده و کش یا نوار رد شده وچین میخورد.
   برای قسمت حلزونی یقه دور تا دور قسمتی که قراره حلزونی بگذاریم را اندازه زده ونواری به طول ۳برابر آن اندازه وعرض(۶سانت همراه حق دوخت )برش داده از وسط تا زده وبین درز تکه یقه که (۳-۴)سانت از الگو جدا کردیم بگذاریم .برای پلهایی که مروارید از آن گذشته نوارهایی به عرض ۲سانت وطول همه پلها برش داده وبه شکل دوخت بندیک میدوزیم وبرگردانده وطبق مدل به شکل پل میدوزیم .برای روی چین آستین نیز میتوانیم از همین نوار به شکل تزیین استفاده کنیم.
social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *