الگوهای آماده لباس(زیر گروه مقالات), مقالات

الگو مانتو همراه باعکس

الگو مانتو همراه باعکس
پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو همراه باعکس

   با رسم الگو مانتو همراه باعکس در خدمت شما هستیم این مدل مانتو را می توانید به عنوان مانتوی مجلسی استفاده کنید. ابتدا الگوی بالاتنه جلو ر ابا قد دلخواه کشیده و تبدیل به الگوی رگالی میکنیم جادکمه را درنظر نمی گیریم .️
کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی
   برای طراحی یقه از  cfروی گودی گردن (۲_۳)سانت پایین آمده وAمی نامیم واز سرشانه نیز(۱_۲)سانت داخل شده وBمی نامیم و این دونقطه را بهم وصل میکنیم هاشور دوریز است .در مرحله بعد چون یقه را بازتر کردیم یک لقی ۱سانتی به طول (۷_۹)سانت از گودترین قسمت یقه میگیریم .وبرای طراحی لبه مانتو ابتدا خطی زیر پنس زیر سینه تا لبه ی مانتو می کشیم این خط خط راهنمای ما برای طراحی است .

الگو مانتو همراه باعکس

   در مرحله ی بعد از روی خط پهلو لبه مانتو (۱۵_۲۰)سانت بالا رفته وM می نامیم این نقطه را به نقطه یNوصل میکنیم هاشور دوریز است.برای سجاف نیز بعد از کشیدن یقه (۵_۷)سانت از سرشانه و لبه مانتو داخل شده و طبق طرح یقه سجاف را کشیده ورولت میکنیم.
   برای الگوی پشت نیز الگو را کشیده تبدیل به الگوی رگالی کرده بعد از سرشانه (۱_۲)سانت داخل شده وبه cBوصل میکنیم برای تنخوری بهتر مانتو پنس گودی کمر را نیز میگیریم این قسمت دولا ی باز برش میشود .

عکس مانتو همراه با الگو

طراحی آستین
   ابتدا الگوی اولیه آستین را با مقدارهای اندازه گیری اصلی کنترل میکنیم بعداز لبه ی آستین (۱۲_۱۵)سانت بالا رفته و خط افقی جدیدی را میکشید بعد از این خط ۱۰سانت بالا رفته و دوباره خط افقی می کشیم الگو به سه قسمت تقسیم میشود.
   بعد از اینکه قسمتهای آستین را از هم جدا کردیم تکه شماره ۲ را پارچه پولک دوزی برش میکنیم واما برای تکه ی شماره ۱:فاصله ی خط وسط آستین و نقطه kرا به دو قسمت میکنیم وA می نامیم از این نقطه ۲سانت به راست و۲سانت به چپ میرویم و صاف با خطکشبه لبه آستین وصل میکنیم هاشور دوریز است.

عکس مدل مانتو همراه با الگو

   در مرحله بعد چون هاشور را دوریز کردیم تکه شماره۱ آستین دوقسمت میشود که دو خط که با “مشخص شده روی الگو بهم چسبیده شده و آستین در قسمت زیر درز یادوختی ندارد.قسمت آستری برای این مدل آستین فقط از تکه شماره ۱ برش میشود و تکه های دیگر آستین نیازی به آستری ندارند و همچنین توجه کنید که نقطه شروع دوخت تکه شماره ۱ آستین دقیقا روی نقطه Bباشد یعنی این نقطه را با چرت زدن روی آستین مشخص میکنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *