الگوی مانتو زیبا

الگوی مانتو زیبا

الگوی مانتو زیبا

الگوی مانتو زیبا

   با رسم الگوی مانتو زیبا همراه شما عزیزان علاقه مند به هنر خیاطی هستیم . برای این مانتو از الگوی رگالی استفاده می کنیم آستین این مدل هم سه تکه و مدل آن فانوسی  می باشد.

کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی

 

   برای شروع ابتدا الگوی بالاتنه جلو را کشیده با قد دلخواه بعد تبدیل به الگوی رگالی می کنیم و نیازی به جادکمه ندارد چون قزن خور است.برای یقه 2 سانت از گودی گردن پایین میاییم و a می نامیم و از سرشانه نیز 1 سانت داخل شده و b می نامیم و دو نقطه را به هم وصل می کنیم هاشور دورریز است و چون یقه را بازتر کردیم یک لقی (7/.-1) به طول (9-7) سانتی متر از گودترین قسمت یقه می گیریم.

الگوی مانتو زیبا

   برای سجاف نیز بعد از کشیدن یقه (5-7) سانتی متر از سرشانه و لبه مانتو داخل شده و به هم وصل می کنیم و روی کاغذ الگوی دیگر رولت می کنیم.

   برای بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده و بعد تبدیل به الگوی رگالی می کنیم برای تن خوری بهتر مانتو پنس گودی کمر را نیز می گیریم و از سرشانه 1 سانتی متر  داخل شده و به cb وصل می کنیم این قسمت دورریز است.

   قسمت نکته دار این مدل آستین آن است . ابتدا الگوی اولیه آستین را کشیده با اندازه های کنترل  شده، کاپ 1 سانتی متری خرد در نظر می گیریم بعد از لبه ی آستین (6-8) سانتی متر بالا رفته و این قسمت برای مچی است روی دولا بسته پارچه برش می شود.در مرحله ی بعد خط آرنج را کشیده و (3 سانتی متر) از آرنج بالا می رویم. خط افقی جدیدی را می کشید الگو 3 قسمت می شود قسمت 2 را جدا کنیدو 4 قسمت می کنیم و برای هر خط کشیده شده اوزمان (2-3) سانتی می دهیم. این اوزمان ها موقع دوخت به صورت چین به قسمت ها 1 و 3 وصل می شوند.

الگوی مانتو زیبا

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *