الگوهای آماده لباس(زیر گروه مقالات), مقالات

الگو مانتو چپ و راستی

الگو مانتو چپ و راستی
پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو چپ و راستی

   با رسم الگو مانتو چپ و راستی همراه ما باشید. ابتدا الگوی بالاتنه جلو را را با قد دلخواه کشیده وبه خط c.f.به اندازه ۱/۲فاصله سینه اضافه میکنیم بعد وسط سرشانه را پیدا کرده و این نقطه را به نوک پنس سینه وتا دمپای الگو ادامه میدهیم تا برش سرشانه را طراحی کنیم.

برای یقه :
از گوشه گردن ۱ سانت داخل شده و علامت میزنیم و این نقطه را به خط کمر روی ۱/۲ فاصله سینه که اضافه کردیم وصل میکنیم هاشور دوریز است چون یقه را بسیار باز کردیم نیا به لقی گیریهای زیادی داریم پس به ازای هر ۸ سانت یک لقی ۱ سانتی روی این خط میگیریم .

الگو مانتو چپ و راستی

   در مرحله بعد برای طراحی قسمت مشکی رنگ روی یقه می تونید از سرشانه ۲ سانت داخل شده وبه انتهای بازی یقه به شکل اریب وصل کنید این قسمت را با رنگ مخالف برش زده وبه یقه وصل میشود.

برای سجاف نیز از سرشانه ۵_۷سانت داخل شده وبه لبه مانتو طبق طرح یقه وصل میکنیم این قسمت روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم .

   برای بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده و یقه را از سرشانه ۱ سانت بازتر میکنیم و بعد وسط سرشانه را پیدا کرده و برش سرشانه ا طراحی می کنیم و پنس گودی کمر را نیز می گیریم .

الگوی مانتو چپ و راستی

   برای آستین هم ابتدا الگوی اولیه آستین را کشیده باقد سه ربع بعد الگو را ۶ قسمت کرده برای هر خط او زمان ۲ سانتی میدهیم که این اوزمان ها موقع دوخت به صورت چین به مچ وصل می کنیم برای نواری که در مچی آستین است نواری به عرض ۳ سانت برش کرده واز وسط تا زده وبه مچ آستین وصل می شود طول این نوار به اندازه دور ساعد +مقداری آزادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *