bahman

الگو مانتو استین کیمونو

الگو مانتو استین کیمونو

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو استین کیمونو

   در این مقاله الگو مانتو استین کیمونو را آموزش می دهیم .حالا برای رسم الگوی مانتو ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد دلخواه کشیده و تبدیل به الگوی کیمونو می کنیم به این صورت که از نقطه A به اندازه (سرشانه+قد آستین)به چپ می رویم و از این نقطه (۱۵_۲۰)سانتی متر پایین آمده و این نقطه B است .

کتاب گرایش های طراحی لباس مایری مکنزی

   در مرحله ی بعد هم برای طراحی قسمت آستین از نقطه  Bبه اندازه ی(۱/۲دور مچ + آزادی) طوری پایین میاییم که در نقطهB زاویه ۹۰ درجه ایجاد شود و از لبه ی آستین (۵_۷)سانت داخل شده و قیچی شده با رنگ مخالف پارچه برش می شود .

الگو مانتو استین کیمونو

   در مرحله ی بعد روی لبه مانتو و خط پهلو(۵_۱۰) سانتی متر بنا بر مقدار گشادی دلخواه مانتو خارج شده وcمی نامیم و این قسمت را به خط فرضی تا بالای الگو ادامه می دهیم و خط پهلوی الگو را طوری می کشیم که از نقطه ی M۱۰ سانت اریب فاصله باشد برای جلوگیری از کشیدگی زیر آستین.

   در اینجابه طراحی قسمت آبشاری یقه می رسیم که از خط کارور امتداد می دهیم به سمت راست به اندازه (۴۰_۵۰)سانت وNمی نامیم و نقطه A را به Nقل می کنیم و از طرفی دیگر روی لبه ی مانتو و cf(۲۰_۳۰) سانت خارج شده و این نقطه را به N وصل می کنیم.

الگوی مانتو آستین کیمونو

برای قسمت پشت الگو نیز الگوی بالاتنه پشت را کشیده و دقیقا مانند جلو تبدیل به کیمونو می کنیم.

   برای این مدل طبق تصویر میتوانید قسمت آبشاری رو از رنگ مخالف یا از پارچه های طرح دار با رنگ زمینه پارچه اصلی برش بزنید یا از پارچه های دو رویه استفاده کنید .در مورد متراژ هم باید بگیم که این مدل چون اضافات یقه یا آبشاری داره مقداره۵۰ تا۷۰س بیشتر باید پارچه تهیه کنید.

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *