الگوی لباس اماده

الگوی لباس اماده

الگوی لباس اماده

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوی لباس اماده

   برای تهیه ی الگوی لباس اماده می توانید از سایت پارس دوک استفاده کنید.برای رسم این لباس زنانه هم ابتدا الگوی بالاتنه جلو را می کشیم بعد از گوشه گردن رویcf(۱_۲)سانت پایین آمده وAمینامیم و از گوشه گردن نیز ۱ سانت داخل سرشانه شده وB مینامیم و این نقطه را هلال وصل میکنیم بهAو یک لقی (۵/_۷/.)میگیریم لقی حلقه آستین را نیز میگیریم.

الگوی لباس اماده

   در ادامه فاصله ی خط کمر وخط سینه را نصف کرده ودر این قسمت یک خط افقی جدیدی کشیده که خط آکاردمان است این خط برش میشود.در ادامه با برش خط آکاردمان پنس زیر سینه در قسمت بالایی آزاد شده و لقیها را به این پنس منتقل میشوند چون لباس جذب بدن نیست میتوانید پنس سرشانه را نیز حذف کنید.

الگوی لباس اماده

الگوی لباس اماده

    بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده گوشه گردن ۱ سانت یقه را آزادتر میکنید و برش در خط آکاردمان را نیز در پشت پیاده میکنیم بعد پنس زیر سینه را روی الگو چسب میزنیم .

الگوی لباس اماده

برای سجاف یقه نیز میتوانید بعد از طرح یقه (۵_۷)سانت داخل شده وسجاف را کشیده و روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم .

الگوی لباس اماده

برای دامن کلوش هم از گوشه کاغذ الگو به اندازه (۱/۳دور کمر_۱)داخل شده و همین اندازه را روی خط عمودی نیز علامت میزنیم.

الگوی لباس اماده

   در ادامه خط کمر را کنترل میکنیم واز روی خط کمر به اندازه قد دامن تا زمین علامت زده و لبه ی دامن را می کشیم هاشور دوریز است.برای طراحی آستین ابتدا الگوی اول آستین را کشیده و اندازه های دور بازو و دور آرنج وکاپ را کنترل میکنیم.

الگوی لباس اماده

الگو لباس اماده

   در مرحله بعد به قد آستین (۳_۴)سانت بنا بر مقدار ریزش آستین در قسمت چیندار مچی اضافه میکنیم بعد از قد آستین به اندازه ۵ سانت بالا رفته وبرش میکنیم این قسمت مچی است که باید به اندازه دور مج+زبانه کنترل شود .

الگوی لباس اماده

   در ادامه برای تکه شماره ۱ الگو را ۶ قسمت کرده وبرای هر خط اوزمان (۱_۲*سانتی میدهیم که این اوزمانها موقع دوخت به صورت چین به مچ وصل میکنیم .

 

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد