الگوی لباس مجلسی با گیپور

الگوی لباس مجلسی با گیپور

الگوی لباس مجلسی با گیپور

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوی لباس مجلسی با گیپور

در این مقاله به رسم الگوی لباس مجلسی با گیپور می پردازیم .اول می رویم سراغ الگو بالاتنه  و قد لباس رو تا ۱۰ سانت بالای زانو می گیریم.

الگوی لباس مجلسی با گیپور

   از نقطه ۱( ۵ سانت ) به پهلو رفته نقطه ۲ را پیدا کنید از نقطه ۳ (۰/۵ تا ۱سانت )پایین امده و نقطه ۴ را به ۲ هلال میکنیم. از پهلوی کارور نقطه ۵ (۳ سانت )بالا رفته و برش عصایی رو به نوک سینه نقطه ۷ رسم میکنیم. خط برش لباس روی کمر هست نقطه ۸ تا9.  از نقطه ۱۰ (۳سانت) بالا اومده و ۱۱ رو علامت بزنید.از نقطه ۱۲( ۷ سانت) بالا. برید و ۱۳ رو پیدا کنید و از ۱۱ تا ۱۳هلال کنید از نقطه ۱۲ (۳سانت) داخل بیاید و پایین دامن را تنگ کنید من یادم رفته بکشم)

الگوی لباس مجلسی با گیپور

خط وسط پنس جلو رو که همون نصف فاصله سینه هست رو تا پایین امتداد میدیم و از نقطه ۱۴ انتهای پنس جلو (۳سانت)به پهلو میریم و نقطه ۱۵ رو پیدا میکنیم و پنس رو به ۱۵ انتقال میدیم. و مثل تصویر برش رو از ۱۵ به پایین لباس هلال میکنیم.

   از نقطه ۱۶ ( ۵ سانت) بالا و از نقطه ۱۷ (۵ سانت ) بالا برید و خط مستقیم رسم کنید نقطه ۲۰ محل تلاقی پنس و خط رو علامت بزنید.۲۱ وسط ۱۸ تا ۲۰ را پیدا کنید و ۵ سانت بالا برید و از ۱۸ تا ۲۰ هلال کنید طوری که خط هلال از ۲۲ بگذره.از نقطه ۱۹ ۵ سانت بالا برید و ۲۳ را به ۲۰ هلال کنید مثل شکل بالا(قسمتی که هاشور ابی زدم را کاربن کنید).

الگو لباس مجلسی با گیپور

   در الگوی پشت هم از نقطه ۲۴ (۵سانت)به پهلو برید و از ۲۶ (۰/۵تا ۱ سانت) پایین بیاید و حلال یقه را از ۲۷ به ۲۵ رسم کنید.در قسمت وسط پشت ۱.۵ سانت پنس کمر بگیرید.از ۲۸ تا ۲۹ خط برش روی کمر ما هست.نکته پایین لباس اول(۳ سانت از پهلو داخل برید و ۳۰ را پیدا کنید که من یادم رفته انجام بدم)بعد از ۳۰ (۷سانت )بالا بریدو نقطه ۳۱ را علامت بزنید.از نقطه ۳۲ (۱۲ سانت) بالا بریدو نقطه ۳۳ را به ۳۱ حلال کنید مثل تصویر بالا از ۳۲ (۳ سانت) داخل اومده و۳۴ را پیدا کنید و از ۳۳ تا ۳۴ یک خط رسم کنید و (۳ سانت) امتدا بدید و نقطه ۳۵ را پیدا کنید و خط پایین لباس را به ۳۰ رسم کنید.از ۳۳ ۵ سانت داخل رفته و ۳۶ را به ۳۷ حلا کنید خط برش پشت را به دست بیارید.

مدل لباس مجلسی با گیپور

   قسمت بالای کمر پنس را به پهلو انتقال بدید و از پهلوی لباس رد کنید مثل اون قسمت قرمز رنگ که فلش کشیدم (قسمت قرمز دور ریز هست)از ۲۷ (۳سانت) پایین برید ۳۸ را علامت بزنید.از ۳۹ (۳ سانت)بالا برید و ۴۰ را به حالت عصایی به ۴۱ که ۲ سانت پایین تر از نوک خط پنس هست هلال کنید. از ۴۱ به ۲۸ هم هلال کنید مثل تصویر نقطه ۴۲ روی خط کارور و برش عصایی را پیداکنید و به ۳۸ هلال کنید.

از خط باسن ۴۳ _۴۴ (۵ سانت) بالا برید و خط مستقیم رسم کنید ۴۹ رو پیدا کنید از ۴۵ (۵سانت) بالا برید از ۴۸به ۴۹ هلال کنید.از ۴۶ (۵ سانت) بالا رفته از ۴۷ تا ۴۹ هلال کنید.قسمت هاشور خورده را کاربن کنید.

مدل لباس مجلسی با گیپور مشکی

قسمت های هاشور خورده جلو و پشت را کاربن کنید.قسمت پنس را از پهلو ها رد کنید قسمت ابی رنگ دور ریز.از خط (۸ تا ۹) ۳ اوزمان ۲ سانتی میدیم. دو تاشون از حلال اول یکی از هلال پهلو.از خط(۲۹ تا ۲۸ ) ۳ اوزمان ۲ سانتی مثل قسمت جلو میدیم و قسمت پهلوی پشت و جلو را به هم چسب میزنیم.

   الگو را از روی خط های طراحی شده جدا کنید و شماره گذاری کنید. قسمت های ۹ و ۴ پارچه ساده هست. قسمت های ۵ و ۱۱ و ۷ و استین لباس از دانتل برش شده.بقیه قسمت ها دانتل و استر هست.الگوی استین لباس هم استین ساده بکشید.

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد