الگوهای آماده لباس(زیر گروه مقالات), مقالات

الگو مانتو بلند مجلسی

الگو مانتو بلند مجلسی
پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو بلند مجلسی

   در الگو مانتو بلند مجلسی یک مانتو عبایی ساده را آموزش میدهیم . برای این مدل عباها می توانید مستقیم روی پارچه طراحی را انجام دهید اما ما برای توضیحات بیشتر روی الگو طراحی می کنیم .

   ابتدا یک خط افقی و یک خط عمود برآن به اندازه قد مانتو تا زمین می کشیم طوری که دو خط همدیگر را در نقطهAقطع کنند در صورتی که مستقیم روی پارچه انجام میدهیدخط عمودی روی دولا ی باز قرار دهید.

   در مرحله بعد برای برای یقه جلو از نقطهAبه اندازه (۸_۹)سانت به چپ میرویم و این نقطه را تا پایین مانتو به صورت خط چین ادامه میدهیم.این خط خط تای سجاف است یعنی(۸_۹)سانت به سمت چپ روی خط چین تا میشود که سجاف سرخود است .این قسمت را در صورتی که پارچه دورو باشد میتوانید به سمت روی لباس دوخته و حالت سجاف پاکتی بگیرد.

الگو مانتو بلند مجلسی

   در مرحله بعد بعد از(۸_۹)سانتی که داخل شدیم روی خط افقی به اندازه سرشانه+قد آستین تا ساعد را به چپ میرویم واین نقطه راBمینامیم .این مدل نیاز به شیب آستین زیاد ندارد وشیب (۳_۴)سانترا از Bپایین آمده واین قسمت دوریز است.

   در مرحله بعد از نقطهC به صورت هلال گرد وپر روبه بیرون به سمت نقطهDرفته وبه این نقطه وصل میکنیم .روی الگو یا پارچه از نقطهcبه اندازه۱/۲دور مچ +آزادی را علامت میزنیم وبا صابون مشخص می‌کنیم.

   در مرحله بعد برای قسمت مچی می تونید از نواری به عرض۱۰ سانت و طول دور مچ+آزادی برش کرده واز وسط تا کرده،به قسمت علامت زده دور مچ روی پارچه وصل کنید.

الگوی مانتو مجلسی بلند

   برای الگوی پشت نیز دقیقا مانند جلو الگو را کشیده با این تفاوت که از نقطه H(۸_۹)سانت داخل شده روی خط افقی وبه اندازه۲سانت ازHپایین آمده و هلال یقه پشت الگو را کشیده واز cb۱۰ سانت پایین آمده واین نقطه را به شکل هلال به (۵_۷)سانت بعداز هلال یقه پشت وصل میکنیم این قسمت روی کاغذ الگوی دیگر رولت میکنیم که سجاف یقه پشت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *