bahman

الگو مانتو تابستونی

الگو مانتو تابستونی

الگو مانتو تابستونی

الگو مانتو تابستونی

   با نزدیک شدن فصل گرما در این آموزش به رسم الگو مانتو تابستونی می پردازیم . این مدل بسیار ساده و بدون دوخت و حتی می توانید از روسری های شال که بسیار زیبا هستند این سارافون پشت گردنی را تهیه کنید  و به عنوان رو مانتویی در خونه یا بیرون استفاده کنید.

   برای این مدل یک قد کافی می باشد چون حالت آبشاری دارد از جلو ریزش داره و بلند تر به نظر می رسد پس ابتدا پارچه را دولا تا کرده و به سمت دولا ی باز کاری نداریم فقط دولا ی بسته را ویرایش می کنیم.

در قسمت دولا ی بسته از گوشه دولا نقطه A (۱۰_۱۵)سانتی متر پایین نیاییم و B می نامیم این قسمت پشت گردن میافتد.

الگو مانتو تابستونی

   در مرحله بعد به اندازه(۱۰_۲۰) سانت ازB پایین می اییم و C می نامیم ای قسمت را بسته به مقدار شل و سفت بودن پارچه در نظر می گیریم اگر زیاد برش بزنید خیلی گشاد می شود پس بهتر است اول (۱۰_۱۵) سانتی متر برش بزنید اگر تنگ بود گشاد تر کنید.

   در مرحله بعد برای وسطBC را پیدا کرده وF می نامیم این نقطه را ۱۰ سانتی متر به راست رفته و D می نامیم این قسمت کلا دوریز می شود و جایی است که دست ها از آنجا عبور کرده وAB  پشت گردن می افتد . دقت کنید FD=10cm برای پارچه های کشی است اگر پارچه شما هیچ کششی ندارد حتما ۱/۲کارور پشت =FD می شود .

الگو مانتو تابستانی

   برای این مدل ها اگر از پارچه های حاشیه دار یا شال های حاشیه دار استفاده کنیم زیبایی دوچندان می گیرد و حتی می توانیم در قسمتی که پشت گردن و حلقه می افتد از یراق های آماده که در خرازی ها هست استفاده کنید.متراژ  پارچه برای این سارافون هم بین۱/۸۰_۲/۵متر می باشد.

دانلود کتاب آموزش طراحی لباس

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *