bahman

الگو مانتو تابستونی

الگو مانتو تابستونی

الگو مانتو تابستونی

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو مانتو تابستونی

   با نزدیک شدن فصل گرما در این آموزش به رسم الگو مانتو تابستونی می پردازیم . این مدل بسیار ساده و بدون دوخت و حتی می توانید از روسری های شال که بسیار زیبا هستند این سارافون پشت گردنی را تهیه کنید  و به عنوان رو مانتویی در خونه یا بیرون استفاده کنید.

   برای این مدل یک قد کافی می باشد چون حالت آبشاری دارد از جلو ریزش داره و بلند تر به نظر می رسد پس ابتدا پارچه را دولا تا کرده و به سمت دولا ی باز کاری نداریم فقط دولا ی بسته را ویرایش می کنیم.

در قسمت دولا ی بسته از گوشه دولا نقطه A (۱۰_۱۵)سانتی متر پایین نیاییم و B می نامیم این قسمت پشت گردن میافتد.

الگو مانتو تابستونی

   در مرحله بعد به اندازه(۱۰_۲۰) سانت ازB پایین می اییم و C می نامیم ای قسمت را بسته به مقدار شل و سفت بودن پارچه در نظر می گیریم اگر زیاد برش بزنید خیلی گشاد می شود پس بهتر است اول (۱۰_۱۵) سانتی متر برش بزنید اگر تنگ بود گشاد تر کنید.

   در مرحله بعد برای وسطBC را پیدا کرده وF می نامیم این نقطه را ۱۰ سانتی متر به راست رفته و D می نامیم این قسمت کلا دوریز می شود و جایی است که دست ها از آنجا عبور کرده وAB  پشت گردن می افتد . دقت کنید FD=10cm برای پارچه های کشی است اگر پارچه شما هیچ کششی ندارد حتما ۱/۲کارور پشت =FD می شود .

الگو مانتو تابستانی

   برای این مدل ها اگر از پارچه های حاشیه دار یا شال های حاشیه دار استفاده کنیم زیبایی دوچندان می گیرد و حتی می توانیم در قسمتی که پشت گردن و حلقه می افتد از یراق های آماده که در خرازی ها هست استفاده کنید.متراژ  پارچه برای این سارافون هم بین۱/۸۰_۲/۵متر می باشد.

دانلود کتاب آموزش طراحی لباس

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *