bahman

الگو ی لباس بچه گانه

الگو ی لباس بچه گانه

الگو ی لباس بچه گانه

پیشنهاد از طریق پیامک

الگو ی لباس بچه گانه

   در الگو ی لباس بچه گانه یک مدل پالتوی شنلی را برای دختر بچه ها آموزش می دهیم . این شنل با  پارچه فوتر و یا پارچه بافت دوخته می شود.

دانلود کتاب طراحی لباس و مد


روش دوخت این مدل شنل بسیار ساده است یقه شنل ب ب و تنه نیز کلوشی می باشد ابتدا الگوی اولیه بالاتنه را می کشیم و از منحنی خط یقه که به سرشانه متصل شده است را علامت می زنیم .

الگو ی لباس بچه گانه

الگو ی لباس بچه گانه

   برای سجاف 7 سانت اضافه در قسمت جلو شنل در نظر می گیریم و سپس از جلو بالاتنه از قسمت یقه قد دلخواه شنل را اندازه می زنیم و بعد از قسمت سر سرشانه نیز به اندازه مقداری که از جلو بلندی در نظر گرفته ایم بیرون آمده و می کشیم حالا خط بلندی بالاتنه را بصورت مثلثی به هم وصل می کنیم.حالا برای پایین شنل در زیر خط مثلثی خط برش شنل را بصورت هلالی یا همان کلوشی رسم می کنیم همانطور که در تصویر می بینید عمق هلال کلوش به 8 ثانت می رسد پشت نیز به همین روال رسم می کنیم.

کتاب الگوسازی و خیاطی کودک

    برای رسم انواع الگو های لباس کودک و نوجوان می توانید از کتاب الگوسازی به روش متری استفاده کنید. در 1982 که به فکر تالیف این کتاب افتادم، جدول اندازه بندی معتبری در دسترس نبود که بتوان بر اساس اندازه های آن روشی برای الگو و برش لباس کودکان ارائه داد. جدول اندازه بندی موسسه استاندارد بریتانیا به دلیل روز آمد نبودن جمع آوری شده بودو گمان نمی رفت که کارکنان موسسه بتوانند دست کم تا دو سال دیگر جدول اندازه بندی تازه ای را ارائه دهند. بدیهی بود که مدرسه ها و آموزشگاه ها به کتابی در مورد الگو و برش لباس کودکان نیاز دارند؛ بنابراین تصمیم گرفتم طرحی پژوهشی برای اندازه گیری

 

 

 

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *