خیاطی با الگو آماده

خیاطی با الگو آماده

خیاطی با الگو آماده

پیشنهاد از طریق پیامک

خیاطی با الگو آماده

    خیاطی با الگو آماده  کار را برای شما آسان تر می کند با تهیه ی الگوهای مورد علاقه ی خود می توانید به راحتی لباس بدوزید. در ادامه ی این مقاله هم به رسم الگوی کت زنانه می پردازیم .  ابتدا الگوی اولیه را بکشید و پنس سرشانه و یقه را ببندید.

کتاب اصول طراحی لباس

   از نقطه ۱ تا نقطه ۲ (۱.۵سانت) عقب بروید.از نقطه ۳ روی خط کمر (۴سانت)بالا برید و نقطه ۴ را علامت بزنید.از ۴ تا ۲ خط پایه یقه را بکشید.چون بازی یقه تا زیر سینه میرود.دو تا پنس ۱سانتی در قسمت یقه بگیرید.از نقطه ۲ حدود ۷ سانت پایین بیاید و نقطه ۵ را علامت بزنید و خطی حدود۷ سانت عمود کنید به سمت چپ و نقطه ۶ را پیدا کنید.

خیاطی با الگو آماده

   از ۶ به صورت هلال یقه به ۴ رسم کنید.از نقطه ۶ (۱.۵سانت)به عقب برگردید .نقطه ۷ را پیدا کنید.از نقطه ۲ نیز حدود (۵.۵ سانت)به سمت سرشانه برویدو نقطه ۸ را به ۷ وصل کنید.

 

   از نقطه ۱تا ۴ (خط چین کشیدم)خط تا هست.از اون قسمت تا کنید و یقه را کاربن کنید سمت راست. از نقطه ۲ به اندازه حلال یقه پشت بالا برید و ۹ را علامت بزنید.از ۹ حدود ۸ سانت عمود به راست بروید و نقطه ۱۰ را پیدا کنید و به ۱۱ که همون( ۸ کاربن شده به سمت راسته) وصل کنید.بین ۱۰ تا ۱۱ ۳ تا اوزمان ۵/۰سانتی بدهید.

خیاطی با الگوی آماده

   از نقطه ۱۲ حدود ۵ سانت بالا برید و ۱۳ را علامت بزنید .۵ سانت هم به چپ برید و ۱۴ را علامت بزنید .از ۱۳ تا ۱۴ هلال کنید که از ۱۵ که نیمساز ۱۲ هست رد شود.۱۲ تا ۱۵ حدود (۲سانت).از نقطه ۱۶ در خط کمر پهلوی لباس.۴سانت پایین بیاید.و در نقطه ۱۸ از خط کمر ۷ سانت پایین امده.۱۸ را به ۱۷ وصل کنید.وسط نقطه ۱۹ تا خط درز بقل را پیدا کنید و ۲۰ بنامید و یک عصایی از ۲۰ تا ۲۱ که ۲ سانت زیر خط کارور هست رسم کنیدخط مستقیمی از ۲۰ تا ۲۲ بکشید.فاصله ۲۲ تا ۱۸ =فاصله ۱۹ تا20

اموزش خیاطی با الگو اماده

   اضافی الگو قسمت جلو را قیچی کنید و دور بریزید.در نقطه ۱۸ بعد از حذف پنس یک تکه کاغذ مستطیل ۶ سانتی اضافه کنید برای پیلی(قسمت سبز رنگ).در الگوی پشت نیز از بیخ یقه نقطه ۲۳( ۱.۵سانت )به راست بزیر و هلال جدید یقه را رسم کنید.از نقطه ۲۵ (۳سانت)بالا برید و ۲۲ را به سر پنس پشت عصایی کنید.یک پنس(۱.۵ سانت) هم در کمر پشت میگیرید.

 

الگو اولیه خیاطی

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد