الگوی آماده لباس مردانه

الگوی آماده لباس مردانه

الگوی آماده لباس مردانه

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوی آماده لباس مردانه

   در این مقاله به آموزش الگوی آماده لباس مردانه می پردازیم . با این آموزش به راحتی می توانید الگوی پیراهن مردانه را رسم کرده و آن را بدوزید.برای آموزش الگوهای مردانه می توانید از کتاب الگو و برش به روش متری استفاده کنید.  اندازه های اصلی برای مدلهای مستقیم روی پارچه: قدلباس.دورسینه.دورکمر.دورباسن.سرشانه.دورگردن.جلو و پشت مانند هم است فقط در الگوی جلو برای لباسهای جلو باز مقدار رویهمگرد یا دکمه خور اضافه میشود.یقه پشت و جلو نیز تفاوت دارد.

الگوی آماده لباس مردانه

   گشادی یقه:یک ششم دور گردن به اضافه نیم.بلندی یقه:یک ششم دور گردن به اضافه یک.برای بلندی یقه پشت 2 سانت از بالای کادر پایین می آییم.طبق سلیقه یا طبق مدلی که از روش لباس یا پیراهن مردانه تان را میدوزید میتوانید کمر را کمی گود کنید.همین طور برای پایین پیراهن طبق سلیقه میتونید صاف باشه یا اینکه هلال کنید.

   نکته ای که اینجا هست دور آستین پیراهن مردانه یک مچی به عرض 6 سانت و به طول دور مچ میخورد.پس بعد از کشیدن کادر آستین 6 سانت از پایین بالا میرویم و مچی را از کادر جدا میکنیم.

الگوی آماده پیراهن مردانه

   سایز جیب مردانه به سلیقه شما و مدل لباس بستگی دارد.محل جیب: 12-18 سانت پایینتر از سرشانه و 6-8 سانت جلوتر از خط وسط جلو میباشد.

برای دوخت قاپک آستین از یک چهارم مچ درآستین پشت 10-12 سانت برش میزنیم.ابعاد قاپک درشکل نشان داده شده است.

نکات:
1-اندازه AB در الگو برابر است با یک دوم دور گردن لباس پرو شده.
2-بعد از رسم الگوی یقه دوباره دور گردن لباس را با دور یقه مطابقت دهید اگر دور یقه بزرگتر شده بود از قسمت صاف یعنی از سمت چپ طبق الگویی که گذاشتم کم کنید.
3-برای یقه و آستین پیراهن مردانه از لایی سولکا که خشک و آهاردار هست استفاده میکنند از لایی معمولی هم میتوانید استفاده کنید .

 

الگوی پیراهن مردانه

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد