الگوی آماده لباس مجلسی

الگوی آماده لباس مجلسی

الگوی آماده لباس مجلسی

پیشنهاد از طریق پیامک

الگوی آماده لباس مجلسی

   با مقاله ی الگوی آماده لباس مجلسی همراه پارس دوک باشید. برای تهیه ی الگوهای خیاطی رایگان می توانید از الگوهای لباس مجلسی استفاده نمایید. ابتدا یک الگو بالاتنه با پنس سرشانه و(یک لقی حلقه که روی حلقه جلو به اندازه ۱-۲س گرفته میشود) بکشید. همه پنسها را از طریق رگالی کردن از روی الگو حذف کنید.اگر با پارچه کشی قصد دوخت این لباس را دارید که الگو اساس کش بدون پنس را بکشید.یقه لباس را به اندازه ۱-۳س از گوشه گردن و ۲-۳س از گودی گردن گشاد کنید.پشت نیز گوشه گردن ۱-۳س و گودی به دلخواه نیم تا یک س گشاد میشود .

کتاب اصول طراحی لباس

الگوی آماده لباس مجلسی

   یک لقی ۱-۱/۵از وسط جلو روی یقه رد کنید.از خط کمر از وسط جلو و پشت به اندازه ½فاصله سینه جلو رفته .از خط کمر روی پهلو ۷-۱۰س بالا رفته و این دو نقطه را بهم هلال وصل کنید .خط کمر پشت کاملا جدا میشود.

از لبه سرشانه به اندازه دو تا سه سا خرج شده از کف حلقه ۱-۲س بالا رفته و هلال حلقه جدید را رسم کنید.

روی پهلو از لبه هلال داخل پهلو که خالی کردید از سمت پهلو ۵/.س لقی به زیر حلقه رد کنید که این قسمت داخل تن عقب نایستد.

الگو آماده لباس مجلسی

   موقع اندازه گیری روی تن شما یک قد لباس اصلی اندازه بزنید .یک قد دامن کلوش از کمر تا ۱۰-۱۵س کوتاهتر از لباس اصلی ویک قد دامن به از کمر تا-۳۰الی۴۰ س بلند تر از قد لباص اصلی که این دو اندازه اخر برای کشیدن والان کلوش رو استفاده میشد.حالا از لبه هلال برش جلو تا پهلو و خط کمر الگوی پشت را اندازه بزنید .چون روی یک دوم الگو است این اندازه بنابر این هر مجموع این دو قسمت هر اندازه ای شد دو برابر کنید و تقسیم بر ۳منهای و یک الگوی کلوش با بلندی پشت و بلندی جلو بکشید .قسمت پشت دامن کلوش روی دو لا بسته برش میشود.

الگوهای اماده لباس مجلسی

   الگوی پشت روی دو لای باز برش میشود پشت لباس زیپ داده میشود میتوانید تکه بالاتنه پشت را از پهلو به پهلوی جلو بچسبانید و یکسره برش بزنید تا درز پهلو بالای هلال نداشته پاشید.لباس استر کشی شده و به دلخواه یک تکه یا تور یا پارچه مناسب زیر هلال به استر وصل کنید تا قسمت هلال خالی شده لخت نباشد.

لباس مجلسی

social position

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد